Foremki do pierników i ciastek

Pieczenie ciast jest zarówno trendem, jak również tradycją. Nie sposób sobie wyobrazić Gwiazdkę bez pierniczków albo, tak popularne ostatnio kinder bale bez cupcakeów. Do wyrobu obydwu rodzajów wypieków używa się foremek: metalowych, teflonowych albo coraz bardziej popularnych silikonów.

Foremki do ciasteczek – jakie kupić?

Niedawno serca Polek zawojowały babeczki. Na pikantnie, na słodko, z farszem, lub bez – są bardzo proste w przygotowaniu i wyśmienicie smakują. Do wypiekania cupcakeów coraz częściej wykorzystuje się silikonowe foremki. Silikonowe foremki do ciast i cupcakeów zachęcają kolorami i wymyślnymi formami. Są wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji, niewrażliwe na wysokie i niskie temperatury. Nie przejmują zapachów i same nie pachną tworzywem. Ponadto silikonowe foremki do ciastek są elastyczne można je odkształcać, po czym zawsze wracają do pierwotnego kształtu. Dzięki elastyczności, można je w łatwy sposób przechowywać.

Metalowe foremki do pierniczków wciąż na czasie w okresie świątecznym

O ile silikonowe foremki do ciast skutecznie eliminują z kuchni wiekowe, metalowe „blachy”, o tyle ciężko sobie wyobrazić świąteczne przygotowania bez metalowych foremek do pierniczków. Różnorodne w kształtach, precyzyjne i proste w użyciu, są niezastąpionym przyborem kuchennym większości Polek. Metalowe foremki do pierniczków są powszechnie osiągalne i tanie – kosztują nie dużo ok. 3 zł za sztukę. Zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowym niepodzielnie panują w kuchni .