Zalety glinki do lakieru

Powłoka karoserii samochodowych jest bardzo podatna na uszkodzenia. Czasem przecież wystarczy niewielkie otarcie, by powstały na niej rysy. Szczególnie dokuczliwe może to stać się przy myciu powłoki ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jedne co prawda pozwalają się łatwo usunąć, jednak inne mogą być przyczyną poważnych trudności. Intensywne szorowanie zazwyczaj skutkuje zarysowaniem powłoki i niższymi bądź wyższymi wydatkami jego naprawy. Dlatego do usunięcia polimerów, zabitych insektów lub tłuszczów warto użyć odpowiednich środków. Zwłaszcza, iż nie są one kosztowne, zaś ich wyszukanie na pewno nie jest trudne. Jakie środki okażą się zatem w tym przypadku pomocne?

Jak jest zrobiona glinka do lakieru?

Najskuteczniejszym i, co najważniejsze, najpewniejszym środkiem do mycia powierzchni lakierowanych okazuje się na pewno glinka do lakieru. Co istotne, ten nowoczesny produkt umożliwia dogłębne oraz dokładne wypolerowanie powłok lakierowanych, a jednocześnie nie przyczynia się do ich zarysowania. Do produkcji glinki do lakieru wykorzystuje się związki tytanu, dzięki czemu z łatwością wywabia ona także polimery, odłamki bitumiczne oraz zabrudzenia z tłuszczów. Warto też nadmienić, że glinka do lakieru świetnie zdaje egzamin jako środek do mycia pozostałych nawierzchni – na przykład szyb w kabinach prysznicowych.

Jak używać glinki do lakieru?

Stosowanie glinki do lakieru jest bardzo proste i nikomu nie przysporzy problemów. Wystarczy tylko wyszarpać fragment glinki i ukształtować z niego kuleczkę, by potem zanurzyć ją w ciepłej wodzie. Gdy glinka do lakieru będzie już plastyczna, należy polerować nią wypłukaną detergentem powierzchnię. Glinka po jakimś czasie ubrudzi się – wówczas wystarczy wgnieść ten fragment do wnętrza i ponownie uformować kulę. Pamiętajmy też, iż po czyszczeniu należy dokładnie umyć dłonie.