Wycieraczki płaskie – e-wycieraczki.pl

W czasie większej ulewy na szybie auta widać zmniejszające widoczność kreski? Już pora wymienić wycieraczki – dotychczas używane, jak widać, nie nadają się już do użytku. W miejsce przegubowych warto wybrać wycieraczki samochodowe płaskie. Zastanawiasz się dlaczego? Zapoznaj się z tym artykułem.

Dopasowanie wycieraczek samochodowych płaskich

Powinniśmy pamiętać, iż w wiekowych samochodach często nie ma miejsca do założenia płaskich wycieraczek. Zanim je nabędziesz zawsze sprawdź, czy dane wycieraczki samochodowe płaskie są przeznaczone do posiadanego przez ciebie samochodu. Jeśli nie znajdziesz go w wykazie producenta, możesz kupić jeden z modeli stworzonych dla wozów wyposażonych w pióra starego typu.

Dlaczego warto wybrać wycieraczki samochodowe płaskie

Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji psują się rzadziej od klasycznych modeli. Przylegające do wycieraczki dokładniej usuwają wodę. Doskonale nadają się również do użycia w trudnych warunkach – niestraszny im duży wicher i niskie temperatury. Nie można zapomnieć też o ich żywotności – często używane wycieraczki samochodowe płaskie powinno się wymieniać tylko dwa razy w roku.

Wytrzymałość wycieraczek samochodowych płaskich

Żywotność piór jesteśmy w stanie przedłużyć nawet o pół roku, jeśli będziemy pamiętać, by utrzymywać je w czystości. Źle radzą sobie w kontakcie z woskami używanymi w myjniach. Wycieraczki samochodowe płaskie źle znoszą dłuższy zastój – nawet przy słonecznej pogodzie warto więc od czasu do czasu pozwolić im popracować.