Lampy przednie – co zrobić, by służyły dłużej?

Jeśli światła tylne do stworzone przede wszystkim do zwiększenia widoczności na ulicy, to reflektory mają dużo więcej funkcji. Nie tylko informują pozostałych kierujących o naszej obecności na ulicy, ale również po ciemku oświetlają szosę poza terenem zabudowanym – w dużej mierze zależy więc od nich bezpieczeństwo kierowcy. Warto więc odpowiednio się o nie zatroszczyć – znacznie ograniczymy w ten sposób ryzyko kolizji w nocy. Jak zagwarantować ich wytrzymałość? Jak szybko wykrywać wszelkie usterki?

Częsty problem z reflektorami

Wydajność reflektorów zależy w szczególności od ich prawidłowego ustawienia. Niestety mała część właścicieli aut o to się troszczy, a niektóre badania mówią, iż tylko 1% z nich posiada prawidłowo wypoziomowane lampy. Samodzielne wyregulowanie lamp faktycznie potrafi sprawić pewne problemy, ale jeśli nie potrafimy poradzić sobie z tym bez pomocy fachowca, powinniśmy wybrać się do serwisu. Nie zapominajmy, iż częste dbanie o lampy przednie poprawia nie tylko bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo kierowania samochodem.

Przyczyny awarii lamp przednich

Warto poza tym wiedzieć, że powodem usterek lamp przednich w aucie może być inna rzecz. Wadliwe wydalanie wilgoci może owocować ich parowaniem, które przecież bardzo zmniejsza ich jakość. Lampy przednie będą gorzej świecić również, jeśli uszkodzony zostanie odbłyśnik. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem będzie wymiana lamp przednich. W sklepach specjalistycznych dostępne są zarówno oryginalne części do danego modelu samochodu, jak i ich zamienniki.