E-wycieraczki.pl – pióra wycieraczek samochodowych

Jedną z części wycieraczki są pióra wycieraczki, które odpowiadają za zbieranie wody z szyby. Co więcej, zapewniają również cichą i gładką pracę wycieraczek. Właśnie dlatego, ze względu na troskę o dobrą widoczność, warto dbać o pióra wycieraczek. Zmiana powinna być dokonywana co najmniej 2 razy w ciągu roku, a w szczególności po zimie, ponieważ praca na oblodzonej szybie może je szybko zniszczyć.

Pióra wycieraczek – jak wymienić?

Żeby wymienić pióra wycieraczek, trzeba podnieść wycieraczki i odczepić pióra z zaczepów. Przyczepiając nowe pióra należy pamiętać, aby zastosować nowe klipsy mocujące. Zazwyczaj producenci sprzedają je w komplecie z wycieraczkami. Pióra wycieraczki mogą ześlizgnąć się z ramion w podczas pracy jeśli klipsy źle się zatrzasną. Ponadto, trzeba zachować ostrożność, ponieważ jeśli wycieraczka bez piór spanie na szybę, może to spowodować jej pęknięcie.

Pióra wycieraczek i ich rodzaje

Klasyczne przegubowe i płaskie bezszkieletowe („banany”) to 2 rodzaje oferowanych na polskim rynku wycieraczek. Pierwsze z nich są tańsze, ich ceny rozpoczynają się od 40 zł. Jeśli chciałbyś żeby pióra przywierały do szyby i sprawnie usuwały brud, zdecyduj się na płaskie pióra. Co więcej, działają one ciszej i nie odrywają się przy mocnym wietrze. Decydując się na klasyczne wycieraczki należy mieć pewność, że krawędź pióra zawiera grafit.