Dobra widoczność w czasie deszczu, czyli niewidzialna wycieraczka

Wiosną zaczynamy bardziej dbać o swoje auta: wymieniamy opony, stosujemy preparaty chroniące lakier, kupujemy praktyczne akcesoria zwiększające bezpieczeństwo w czasie jazdy. Nic nie drażni Cię bardziej, niż brudne szyby? Zainwestuj w impregnat hydrofobowy!

Niewidzialna wycieraczka – i szyby zachowują nienaganny wygląd

Nowoczesne produkty – tzw. preparaty hydrofobowe tworzą na szybie niewidzialną gołym okiem powłokę, która zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak woda, brud – a to sprawia, że szyby auta przez długi czas wyglądają nienagannie. Dlaczego tak się dzieje? Dzięki wykorzystaniu preparatu hydrofobowego woda formuje się w większe krople, które bez problemu spływają po szybie. To powoduje, że nie tylko zwiększa się komfort jazdy, ale także jej bezpieczeństwo – możemy uniknąć groźnego zdarzenia spowodowanego złą widocznością. Tzw. niewidzialne wycieraczki znakomicie poprawiają koncentrację i redukują ryzyko kolizji.

Niewidzialna wycieraczka – w jaki sposób się ją stosuje?

Przed zastosowaniem niewidzialnej wycieraczki trzeba dokładnie oczyścić szybę szyby. Ważne jest także użycie środka odtłuszczającego oraz pozbycie się ewentualnych resztek kosmetyków samochodowych. Kiedy powierzchnia będzie całkowicie sucha, spryskuje się ją impregnatem, a następnie delikatnie go rozprowadza. Po tym etapie musimy odczekać 15 minut i przetrzeć powierzchnię szmatką nawilżoną środkiem hydrofobowym. Chcesz poprawić komfort jazdy i cieszyć się czystą szybą nawet przy brzydkiej pogodzie? Warto też pamiętać, żeby przez 24 godziny po użyciu niewidzialnej wycieraczki nie myć szyby detergentami ani środkami z alkoholem, wtedy uzyskamy najlepsze efekty. Warto także nakładać środek hydrofobowy partiami – na niewielkie powierzchnie.