Crash pady – chroń motor przed uszkodzeniami

Jazda motocyklem może okazać się tak samo przyjemna, co ryzykowna. Ryzyko upadku okazuje się wszak naprawdę duże – tak podczas manewrowania po placu, jak i szybkiej jazdy na drodze. Dobrze wiedzieć, że w takich przypadkach należy chronić nie tylko pasażerów, ale również sam pojazd, który zwłaszcza przy sporych prędkościach po prostu ulega uszkodzeniu. Ważne jest więc to, by wyposażyć się w produkty, które w przypadku kolizji ochronią podzespoły pojazdu najbardziej wrażliwe na awarie i dzięki temu umożliwią uniknięcie sporych wydatków związanych z kupnem kolejnych. W tej roli znakomicie sprawdzą się crash pady. Jak jednak one są zbudowane? O czym pamiętać przy ich wyborze?

Działanie crash padów

Crash pady to niewielkie części zakładane na owiewkach motocykla. Mocowane są za pomocą jednej bądź paru śrub i skonstruowane są z pochłaniającego wstrząsy surowca. W razie możliwego upadku mają one kontakt z podłożem znacznie szybciej niż pozostałe elementy motocykla, dzięki czemu zwykle jedynie one się psują. Pozwala to na zachowanie znacznych kwot – miast kupować drogie części, musimy wówczas wymienić tylko crash pady – które kupimy już za kilkaset złotych – wystrzegając się tak oczekiwania na dostarczenie ciężko dostępnych elementów.

Crash pady – o czym nie zapominać?

Ze względu na fakt, iż solidność crash padów w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo pojazdu, dobrze postawić na najlepsze wersje. O czym więc wiedzieć przy ich kupnie? Kluczowe jest to, by wystrzegać się podejrzanie tanich modeli – takie crash pady nie są bowiem zazwyczaj odpowiednio wytrzymałe, wskutek czego po kolizji kluczowe elementy motocykla i tak zostaną uszkodzone. Ważny jest również system montażu – najprostsze systemy często nie gwarantują stuprocentowej ochrony, nie w pełni pochłaniając wibracje i narażając na awarię części pojazdu.