Co zrobić by lampy samochodowe służyły dłużej?

Nie trzeba chyba przypominać, jak istotnym elementem każdego auta są lampy. Właśnie od nich zależne jest bezpieczeństwo na drodze – tak po zmroku, ale też w dzień. Jednak wielu właścicieli samochodów je zaniedbuje, czego skutkiem mogą być rozmaite usterki. Nie zawsze są w porę wykryte i usunięte, a to zaś może skutkować bardzo poważnymi wypadkami. Należy więc napisać, jak dbać o lampy samochodowe i prędko rozpoznać ich ewentualne awarie.

Regulowanie lamp samochodowych

Badania przeprowadzone na krajowych ulicach nie dały pozytywnych wyników – tylko jeden procent właścicieli aut ma właściwie ustawione lampy samochodowe. Tymczasem takie błędy mogą przynieść bardzo poważne skutki – nieprawidłowo wyregulowane lampy niekorzystnie wpływają na innych użytkownicy dróg, zaś ich zasięg bardzo się zmniejsza. Jak tego uniknąć? Regularnie ustawiać lampy samochodowe w serwisie – zwłaszcza po zmianie halogenu. Nie wydamy na to dużo – sporo firm świadczy tę pomoc za darmo, pozostałe pobierają niewielką kwotę.

Lampy samochodowe – dlaczego słabiej świecą?

Nierzadko oczywiście powód problemów z oświetleniem w aucie tkwi w czymś innym. Efektywność lamp samochodowych bardzo obniża wszak przepalony odbłyśnik – w takich sytuacjach należy kupić nowy lub go naprawić. Często przyczyną tego problemu okazują się również przepalone halogeny lub brud na szybkach. Wiele takich problemów przestanie dokuczać, kiedy będziemy odpowiednio dbać o stan lamp. Najczęściej jednak, gdy zdarzy się nieodwracalna usterka świateł samochodowych, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup kolejnego zestawu. W profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych dostępne są nie tylko oryginalne podzespoły dla konkretnych marek samochodów, ale również ich wersje alternatywne.