Co warto wiedzieć o lampach do BMW?

Auta BMW są znane z niezawodności, jednak także i te czasem się psują. W nowszych modelach tych aut często przytrafia się usterka lamp – szczególnie tylnych. Szczęśliwie jej naprawienie nie zawsze wiąże się z dotkliwymi wydatkami, bo w sklepach, poza fabrycznymi podzespołami, znajdziemy również elementy alternatywne. Właściciele samochodów mają szansę również wybrać regenerację dotychczasowych reflektorów, która będzie szczególnie trafionym pomysłem dla posiadaczy zabytkowych aut. Co więc zrobić, kiedy zepsują się lampy w BMW?

Naprawa lamp w BMW

Właściciele zabytkowych aut z lat 60-tych i 70-tych najczęściej stawiają na naprawę starych reflektorów, z uwagi na niewielką dostępność na rynku pasujących reflektorów. W zabytkowych modelach słabsze świecenie może wynikać na przykład z zakurzenia szybki czy odbłyśnika – powinniśmy wówczas umyć je sprężoną wodą.

Lampy do BMW – oryginalne czy zamienniki?

W nowych modelach BMW awarie lamp nierzadko wiążą się z uszkodzeniem systemu elektrycznego – wówczas jedynym wyjściem okaże się wizyta u specjalisty, gdyż nie naprawienie takiej awarii zwykle bywa przyczyną dużych problemów. Zazwyczaj jednak najsłuszniej zrobimy wybierając całkiem nowe lampy do BMW. Można postawić na oryginalne reflektory lub ich tańsze zamienniki. Ostatnie wyjście jest polecane zwłaszcza klientom z ograniczonym budżetem – zapłacimy za nie aż dwa razy mniejsze sumy niż w przypadku oryginalnych reflektorów. Ważne jest również fakt, że alternatywne lampy do BMW czasem prezentują się ciekawiej niż fabryczne wersje – a to niewątpliwie spodoba się fanom tuningu aut.