Awaria na drodze? Wezwij niezwłocznie pomoc drogową

Także ostrożna podróż nie minimalizuje niebezpieczeństwa stłuczki. Nierzadko wszak bywa tak, iż są one wynikiem brawury innych kierowców. Problem nie będzie bardzo poważny, jeżeli w wyniku wypadku żaden z kierowców nie odniósł obrażeń, ale rzadko udaje się nie dopuścić do rozbicia samochodu. Właśnie z tego względu należy wozić przy sobie telefon, który pozwoli na łatwe skomunikowanie się z pomocą drogową. O czym jednak musimy wiedzieć w czasie wyboru ekipy proponującej pomoc drogową? Jakie zalety musi ona posiadać? Jak uniknąć niemiłych niespodzianek w razie możliwych awarii oraz zapewnić sobie kompleksową, skuteczną pomoc?

Pomoc drogowa – obszar

Przy wyborze ekipy świadczącej pomoc drogową koniecznie sprawdźmy, czy działa ona na obszarze, w którym najczęściej jeździmy. Jeśli większość naszych podróży odbywa się na obszarze np. Podkarpacia, wybierzmy firmę, jaka zapewni usługi w miejscowościach takich jak Sanok, Barwinek oraz Lesko. Będzie to niezwykle istotne, gdyż w przypadku kolizji może być tak, że ekipa, do której akurat posiadamy kontakt, nie działa w miejscu, w jakim w danej chwili się znajdujemy. A, jak wiemy, warto zadbać o to, aby takie pomyłki nas nie spotkały, a mechanik dotarł do nas szybko i bez komplikacji.

Jak wybrać pomoc drogową?

Teren, na którym obowiązuje pomoc drogowa jest najważniejszy, ale nie będzie jedynym czynnikiem, o jakim powinniśmy pamiętać. W przypadku wypadku ogromnym ułatwieniem okaże się bowiem też to, że firma ją oferująca współdziała z Policją (ułatwi to wszak załatwienie wszelkich spraw) i z towarzystwem ubezpieczeniowym, gdyż jej usługi obejmie wówczas pakiet assistance. Dobra firma ma zazwyczaj swój parking, na który są odholowywane rozbite samochody, jednak umożliwia także odholowanie ich do wskazanego serwisu – to niewątpliwie dla wielu z nas okaże się naprawdę istotne.