Zasada działania hostingu współdzielonego

Czym jest hosting?

Hosting jest usługą udostępniania miejsca na serwerze, tzn. pracującej bez przerwy maszynie, mającej ogromną moc obliczeniową. Dzięki hostingowi działają wszystkie strony w internecie, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze oraz jest przez niego obsługiwana.

Czym jest shared hosting?

Shared hosting, czyli hosting współdzielony jest najpopularniejszym rodzajem hostingu, w którym wielu użytkowników używa jednej fizycznej maszyny. Korzystając z niego, ma się do dyspozycji wyliczoną część zasobów sprzętowych serwera, takich jak ilość miejsca na dysku czy pamięć RAM. Wspólne dla każdego jest oprogramowanie.
Wybór tego typu hostingu jest rekomendowany dla początkujących użytkowników, z uwagi na stałą pomoc techniczną, dzięki której w fachowy i szybki sposób zostaną usunięte wszelkie problemy. Poza tym ogromną zaletą oczywiście jest niska cena wynikająca z faktu, że z jednej maszyny korzysta ogromna ilość użytkowników.
Największymi zaletami hostingu współdzielonego są korzystna cena oraz obsługa i pomoc techniczna. Sprawiają, że jest on wybierany częściej od serwerów dedykowanych i serwerów VPS.