Strona www na serwerze SSD – zalety rozwiązania

Dla klientów, którzy nie posiadają zaplecza technologicznego, hosting stron jest jedynym rozwiązaniem pozwalającym na utworzenie, udostępnienie oraz utrzymanie własnej witryny www. To, jak taka strona będzie działać, jest zależne głównie od ilości zasobów oraz jakości serwera dostarczonego przez firmę hostingową. Tym samym zanim wybierzemy konkretną ofertę powinno się sprawdzić, co w jej ramach uzyskamy. Dla klientów, którzy cenią sobie niezawodność, szybkość działania strony i bezpieczeństwo, najlepszą opcją jest hosting SSD.

Hosting SSD – jak to działa?

Hosting SSD, jak podkreśla nazwa, opiera się na serwerach wyposażonych w dyski SSD (ang. solid-state drive). Dyski tego rodzaju są oparte na pamięci flash, co powoduje, iż pracują dużo szybciej niż ich standardowe odpowiedniki – HDD (ang. hard disk drive). Jest to wynikiem sposobu ich pracy. Dane znajdujące się na takiej pamięci masowej nie są kolejkowane, a system operacyjny może wykonywać operacje na kilku adresach równolegle. Odczytanie i zapisanie indywidualnego pakietu danych na dysku SSD trwa zaledwie 0,1 milisekundy, podczas gdy w przypadku dysku HDD okres ów wynosi przynajmniej 10 milisekund.

Serwer SSD – czemu warto go wybrać?

Na hosting wykorzystujący serwer SSD warto zdecydować się głównie ze względu na szybkość pracy. Mimo, iż jest on względnie droższy od tego działającego na dyskach HDD, umożliwia stabilne działanie witryn wyposażonych w nowoczesne widgety oraz tych, płynność działania których jest zależna przede wszystkim od prędkości ładowania plików multimedialnych. Serwer SSD należy wybrać również jeśli poszukujemy rozwiązania umożliwiającego założenie firmowej poczty, składającej się z znacznej ilości kont.