Montaż anten – KrakSatMedia

Polacy coraz częściej używają anten do odbioru telewizji. Nawet, gdy z ich założeniem w budynkach jednorodzinnych nie ma zwykle żadnych problemów, to mogą się one pojawić, kiedy będziemy chcieli zamontować ją w bloku. Przykłady tysięcy abonentów pokazują, że montaż anten telewizyjnych niejednokrotnie okazuje się niewykonalny. Czemu tak jest? Czy zakazy spółdzielni są zgodne z prawem?

Przepisy, a montaż anten

Ani polskie, ani również europejskie prawo nie zakazuje zakładania anten na elewacji lub dachach budynków zarządzanych przez spółdzielnie. Regulaminy, które wydają pewne wspólnoty są zatem sprzeczne z obowiązującym prawem i naprawdę nie musimy się do nich stosować. Montaż anten jest więc pod każdym względem legalny, a od nieprzychylnej nam dyspozycji wspólnoty mamy szansę się odwołać. Jak?

Jak wywalczyć akceptację montażu anten?

Przyczyną wysuwanych przez nas żądań będzie ustawowe prawo do swobodnego decydowania o tym, z jakich usług zamierzamy skorzystać. Zarządca nie ma prawa wpływać na nasze decyzje, a zakaz zamontowania anteny na wspólnym dachu będzie w sądzie oceniony dokładnie tak. Nie zapominajmy jednak, że montaż anten musi przebiegać w poszanowaniu obowiązujących norm prawnych. Do jakich reguł musimy zatem się dostosować?

Legalny montaż anten

Montaż anten nie może przebiegać bez poszanowania praw pozostałych lokatorów. Należy wybrać lokalizację, w której sprzęt nie będzie żadnemu z nich zawadzał, a gdy mamy jakiekolwiek zastrzeżeń – zapytajmy o zdanie sąsiadów. Spółdzielnie mają też prawo zażądać, by antenę założyła osoba z odpowiednimi kompetencjami – najkorzystniejszym wyjściem okaże się zatem zlecenie tego fachowcom.

Nasza siedziba:
KrakSatMedia
os.Oświecenia 35/16
31-636 Kraków

Mob.: 508-970-920
E-mail: [email protected]