Managed VPS – dostosuj serwer do swoich potrzeb

MVPS jest skrótem od angielskiego Managed Virtual Private Server, co znaczy po polsku zarządzalny wirtualny prywatny serwer. Aby pojąć, czym charakteryzuje się ta technologia, należy się zapoznać z definicją hostingu.

Czym jest hosting?

Usługa polegającą na udostępnianiu przestrzeni dyskowej serwera, jest nazywana hostingiem. Gdy chce się uruchomić stronę internetową, jego wykupienie jest niezbędne. Potrzebuje się ona znajdować na serwerze oraz być przez niego obsługiwana, aby działała bezproblemowo.

Czym jest Managed VPS?

Technologią, dzięki której serwer fizyczny zostaje podzielony na mniejsze przestrzenie, jest Managed VPS. Powstałe w ten sposób serwery wirtualne są znakomitym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie potrzebują wykorzystywać całej mocy serwera. Kosztują mniej, jednocześnie zapewniając pełną niezależność dzięki temu, że są od siebie w pełni odizolowane. Daje to stuprocentową pewność, że konfiguracja zapisana na wykupionej wirtualnej maszynie nie zostanie przez nikogo zmieniona
Dzięki wielu zaletom i dobrej cenie serwery wirtualne to często używana technologia wśród klientów prowadzących profesjonalne strony internetowe.