Szukasz nowych mebli? Polecamy wyroby z litego drewna

Dzisiaj także w małych miejscowościach bez problemu można pokazać na mapie lokalizację rozpoznawalnych salonów meblowych. Ich oferta jest nieraz tak szeroka, że wchodząc do takiego sklepu można w parę chwil zaplanować każdy pokój. Jednak meble ze znanych sieci wykonane jest często z lekkich i prostych w obróbce płyt pilśniowych. Z rzadka dorównują one solidnością oraz wdziękiem meblom z drewna litego, zaprojektowanych przez zawodowców pracujących w manufakturach stolarskich, a następnie wykonanych z troską o każdy szczegół.

Meble z litego drewna – zakup na dekady

Zamówienie mebli produkowanych w tysiącach egzemplarzy trudno nazwać zakupem na lata. Meble z większości sieciówek już po kilku latach będą ujawniać poważne ślady eksploatacji: zawiasy się obluzują, okleina udająca drewno rozerwie się na rogach, a tył z chudej sklejki z czasem się złamią bądź odkształcą. To nie to samo co meble naszych dziadków i babć, które przechodziły na kolejne pokolenia w prawie że nienaruszonym stanie. Meble dębowe dzisiaj nie są rzadkością na rynku, lecz nie cieszą się taką popularnością, gdyż taniej, szybciej i łatwiej jest nam kupować w marketach meblowych. Owszem, kupujący zwraca uwagę na to, że meble z drewna litego z reguły są odpowiednio droższe i, jeżeli wykonywane są na zlecenie, czasem należy na nie poczekać nawet kilka tygodni. Lecz w zamian za to kupujący zdobywa produkt gotowy przetrwać dekady, pod warunkiem, że będzie o niego należycie dbać. A utrzymanie w dobrym stanie wyrobów z litego drewna wbrew powszechnej opinii nie wymaga dużego nakładu pracy.

Zaniedbane meble dębowe da się odrestaurować

Poza fenomenalną wytrzymałością meble z drewna litego posiadają również dużo innych atutów, co sprawia, że nadal są rekomendowane i faworyzowane przez najlepszych architektów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o najprostszym wyglądzie dodają wnętrzom wyrafinowany styl. Drewniane meble wnoszą ciepło łączone z ogniskiem domowym oraz uwydatniają przywiązanie ich posiadacza do tego co naturalne. Lite drewno doskonale komponuje się z licznymi trendami aranżacyjnymi, a więc stolik albo komoda kupiona do mieszkania w stylu boho można będzie bez problemu wpleść po kilku latach w nowy, np. loftowy wystrój. Co ciekawe, nawet jeśli właściciel zapomni o cyklicznej pielęgnacji mebli, wyroby z drewna litego najczęściej można dość łatwo odnowić.

Nasza siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]