Sklep z produktami dla wentylacji

Zaduch, pleśń w mieszkaniu albo zaparowane okna – właśnie w ten sposób daje o sobie znać zepsuta wentylacja. Podobne symptomy szczególnie często odnotowują lokatorzy mieszkań, w których ostatnio wymieniono okna – są dzięki temu szczelne, zaś woda i gazy nie są w stanie już opuścić pomieszczenia. W jaki sposób więc zaprojektować idealną wentylację?

Wentylacja – do czego służy?

Jak większość czytelników doskonale wie, wentylacja ma za zadanie wyprowadzenie z mieszkania zużytego powietrza i wtłoczenie w jego miejsce nowego. Okazuje się to bardzo istotne, gdyż w starym medium obecne są niebezpieczne zarazki zarazki, roztocza oraz pozostałe drobnoustroje.

Jak wybrać parametry wentylacji?

Specjaliści uważają, iż objętość wymienionego w trakcie godziny powietrza musi równać się wielkości pomieszczenia. Powinniśmy poza tym zaznaczyć, że wszyscy lokatorzy zużywają w tym czasie blisko 30 tysięcy litrów medium.

Wentylacja – jak jest skonstruowana?

Najważniejszymi podzespołami każdego podobnego systemu są kanały wentylacyjne, za pośrednictwem których medium jest wprowadzane z dworu do naszego pomieszczenia. Ważną rolę odgrywa również nawiewniki – by wentylacja sprawnie funkcjonowała, warto zamontować je na wysokości dwóch metrów, bo w ten sposób zimne powietrze zdąży zmieszać się z tym już ocieplonym.

Wentylacja, a wymiennik

Rozwiązaniem, które daje szansę zaoszczędzić część ciepła z wyprowadzanego z pomieszczenia medium okazuje się wymiennik. Ile jesteśmy w stanie dzięki niemu zaoszczędzić? Wpływ na to ma jego konstrukcja i temperatura na zewnątrz – droższe wymienniki wykazują wszak lepsze możliwości.