Sklep internetowy z kominkami

Tworzą w mieszkaniu cudowny nastrój, a oprócz tego okazują się idealnymi urządzeniami do generowania energii – zwłaszcza, jeśli wspomagają grzejniki. Nic zatem dziwnego, że lokatorzy domów z roku na rok częściej decydują się na montaż kominka – zwłaszcza, że w katalogach wielu wytwórców są wersje, które z łatwością dopasujemy do wystroju nawet najbardziej nietypowego pomieszczenia. Jak jednak kupować kominki?O czym warto pamiętać?

Kominki niezamknięte

Podobne kominki są niezrównane, jeśli zależy nam na chodzi o tworzenie atmosfery – nic wszak nie będzie lepsze od bezpośredniej styczności z ogniem lub odgłosów spalanego polana. Niestety, wśród wszystkich typów kominków, propozycje z otwartym ogniskiem nie sprawują się dobrze pod względem wydajności – wykorzystują tylko jedna piąta ciepła.

Kominki przechowujące energię

Są nieco bardziej kosztowne od opisanych przed chwilą kominków, nie dają też szansy, by w pełni nacieszyć się ogniem, gdyż palenisko odgrodzone jest grubą szybą. Okazują się natomiast korzystniejszym rozwiązaniem dla osób, które stawiają na efektywność, bo wykorzystanie ciepła równa się w ich przypadku nawet osiemdziesiąt procent – dzięki płaszczowi z żeliwa jest ona przechowywana i powoli oddawana.

Kominki do CO

Kominki z systemem wodnym to idealne uzupełnienie instalacji centralnego ogrzewania – woda jest w nich ocieplona do odpowiedniej temperatury, a następnie skierowana do grzejników. Takie kominki da się wykorzystać też do podgrzania wody użytkowej, dzięki czemu są jednym z najoszczędniejszych urządzeń.