Sklep CeZaS – meble szkolne

Pedagodzy uważają, że meble szkolne w dużej mierze stopniu wpływają na to, czy nasze dzieci będą mogły bez przeszkód zdobywać nową wiedzę. Obowiązkiem dyrektorów placówek edukacyjnych powinno być więc, żeby swoim podopiecznym zapewnić jak najlepsze warunki do nauki. Choć nie jest łatwo znaleźć najwłaściwsze meble szkolne, jeśli będziemy pamiętać o kilku radach, sale szkolne urządzimy tak, by całkowicie spełniały wszystkie wymagania.

Ławki i siedzenia to najbardziej istotne meble szkolne

Najwięcej godzin w szkole uczniowie spędzają w ławkach – zadbajmy więc, by niezależnie od ich wzrostu mogli cieszyć się najważniejszymi udogodnieniami. Największą uwagę należy zwrócić na proporcję wielkości siedzenia do wysokości ławki – meble szkolne dobierajmy pamiętając, że nasz podopieczny musi bez trudu się oprzeć, dotykając całymi stopami podłoża.

Nie zapominajmy o szafkach i reszcie mebli szkolnych

Poza ławkami, najistotniejszymi meblami szkolnymi są szafki – dzięki nim możemy lepiej zatroszczyć się o plecy naszych uczniów, a książki, które najmłodsi musieliby dźwigać w plecakach, mogą zostawić na miejscu. Takie meble szkolne muszą być przede wszystkim wytrzymałe – w przypadku dzieci nietrudno wszak o uszkodzenie drzwiczek. Zwróćmy też uwagę na to, by rogi mebli były wyposażone w ochraniacze z miękkiego tworzywa.

Kolorystyka mebli szkolnych – to jest ważne dla dzieci!

Wytrzymałe i bezpieczne meble szkolne niewątpliwie przypadną do gustu kadrze pedagogicznej, jednak dla uczniów znaczenie ma coś innego – chodzi o kolorystykę. Powinniśmy zatroszczyć się o to, by meble trafiały w gusta naszych uczniów – dzieci będą w siódmym niebie, kiedy zasiądą w kolorowych ławkach.