Serwisowanie okien

Naprawa okien Warszawa

Zepsute okna najprościej jest po prostu wymienić na nowe, jednak nierzadko nie jest to możliwe. Zazwyczaj lepszym rozwiązaniem okazuje się naprawa okien – zwłaszcza, że opisywane usługi są obecnie świadczone przez mnóstwo przedsiębiorstw. Gdy wykazujemy choć podstawowe zdolności majsterkowicza, z renowacją okien – szczególnie wykonanych z drewna – bez problemu poradzimy sobie sami.

Naprawa okien – kiedy okaże się niezbędna?

Najczęstszą przyczyną awarii okien okazują się uszkodzone zawiasy. Upewnij się, czy nie wysunęły się z nich bolce oraz czy nie stawiają oporu przy zamykaniu. Ten druga oznaka może zwiastować zapieczenie trzpienia, czego efektem prawdopodobnie będzie wysunięcie się okna z zawiasu – a a do tego wolelibyśmy nie dopuścić. Trudności mogą wiązać się też ze zużyciem zamka – należy sprawdzić, czy nie ma niepotrzebnego luzu, bowiem jeśli zepsuje się, korzystanie z okna będzie niewykonalne.

Serwis okien drewnianych – w jakich przypadkach powinieneś zatrudnić fachowców?

Kiedy drewniane skrzydła czasy nowości mają już za sobą, jesteśmy w stanie bez trudu je odnowić. Samodzielna naprawa okien nie będzie trudna – pod warunkiem, że chodzi jedynie o ich walory wizualne. W przypadku, kiedy awaria dotyczy mechanizmu zamykającego, lepiej powierzyć naprawę specjalistom.

Ceny naprawy okien PCV

Wiele zależy od tego, o jaką awarię chodzi. Zwykła regulacja pozycji skrzydeł nie pochłonie więcej, niż 40 PLN, ale konserwacja mechanizmu zamykającego lub zawiasu będzie kosztem mniej więcej dwustu zł. Nie zapominajmy, iż okna wykonane z tworzyw sztucznych potrzebują regularnej konserwacji – naprawa okien PCV to też zatem ich oliwienie i uszczelnianie.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]