Rolety rzymskie – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Powoli odchodzimy od tradycyjnych zasłonek. W ich miejsce montujemy najróżniejsze przysłony na okna takie jak żaluzje oraz rolety rzymskie. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, ponieważ takie dodatki okazują się nie tylko bardziej komfortowe, ale też wydajniej zabezpieczają przed światłem. Czemu poza tym powinniśmy zdecydować się na rolety rzymskie? Jakie wykazują zalety? Co należy dowiedzieć się o nich przed ostatecznym wyborem?

Rolety rzymskie – surowce

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozmaitych rolet rzymskich. Są wśród nich produkty wykonane z papieru czy lnu, a także rolety z aksamitu. Wiele firm oferuje również wytwarzanie rolet rzymskich z tkanin dostarczonych przez kupującego – pozwala to na dopasowanie ich do wystroju konkretnego wnętrza. Dla osób lubiących oryginalne rozwiązania trafionym wyjściem okaże się zakup rolet rzymskich wykonanych z materiałów niepalnych lub niebanalnych folii.

Zastosowanie rolet rzymskich

Mnogość wzorów rolet rzymskich sprawia, że bez problemów wyszukamy te, które będą doskonale prezentować się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Kolejne rolety wyróżniają się wśród innych również systemem spuszczania – większość ma tradycyjny łańcuszek, rzadziej spotkać można z kolei rolety rzymskie posiadające nowoczesny sterowany pilotem silnik na prąd. Rolety rzymskie mogą być również wzmocnione drugą warstwą tkaniny, co świetnie zabezpiecza mieszkanie przed słońcem.