Regulowanie i konserwacja okien

Zamów regulację okien na www.serwismeteo.pl

Okna nie są wieczne – chcąc, by służyły nam wiele lat, niezbędna jest ich odpowiednia regulacja. Powinniśmy zdać sobie sprawę, że nieregulowane okna szybciej się psują, a ich naprawa pochłonie koszty znacznie większe, niż regulacja. Czy okna PCV można więc konserwować bez pomocy fachowców, czy bezpieczniej zostawić to fachowcom? Ile kosztuje podobna pomoc? Jak często powinna odbywać się regulacja okien?

Nie zapominajmy o regulacji okien

Nieregulowane okna szybko tracą właściwości, a tego rezultatem jest podniesienie poziomu wilgoci w mieszkaniu oraz przeciągi. Regulacja okien potrzebna jest też, jeśli istotne jest dla nas ich lekkie zamykanie oraz efektowny wygląd.

Regulacja okien – oliwienie

Raz na pół roku okna powinniśmy starannie nasmarować. Nie potrzebujemy do tego pomocy fachowców – trzeba jedynie naoliwić trzpienie wykorzystując w tym celi wazelinę techniczną lub inne smarowidło o zbliżonym zastosowaniu. Robiąc tak, zapobiegniemy korozji oraz dziwnym dźwiękom.

Regulacja okien – czy robić to bez pomocy fachowców?

Regulacja okien wiąże się z koniecznością posiadania specjalistycznych narzędzi oraz dużego doświadczenia – dlatego nie wszyscy sobie z nią poradzimy. Samodzielna konserwacja może skutkować uszkodzeniem okna – warto zatem zostawić ją fachowcom.

Ile zapłacisz za regulację okien?

Regulacja jednego okna to wydatek rzędu czterdziestu złotych, jednak w większości przypadków za każde następne okno zapłacimy już piętnaście lat. Jest to koszt, który poniesiemy tylko raz na dwanaście miesięcy, więc nie powinien być dotkliwym kłopotem.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]