Plisy – nie tylko na słoneczne dni

Coraz częściej odchodzimy od typowych zasłonek, wybierając bardziej nietypowe akcesoria okienne, czyli plisy lub rolety. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, bo ich atuty obejmują nie tylko ciekawy wygląd – są wszak wygodne oraz solidne, zaś właściciele zasłon zwrócą też uwagę na to, że nie musimy wkładać ich do pralki. Plisy są dostępne w najróżniejszych odmianach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jak więc je wybierać? Na co zwrócić uwagę, aby wybór okazał się dobry?

Wskazówki dla kupujących plisy

Jak nietrudno się domyślić, przy zakupie plis w szczególności warto zwrócić uwagę na ich wymiary. Muszą być zupełnie dopasowane do wielkości naszego okna, co na szczęście nie sprawi nam żadnych trudności. Na rynku znajdziemy różne wielkości oraz formy plis, dzięki czemu dopasujemy je także do nietypowych okien. Nie zapominajmy także, iż na poddasze należy kupować plisy z grubszego materiału. Pozwoli to nam na zabezpieczenie tego miejsca przed zbytnim nasłonecznieniem.

Co poza plisami?

Plisy to nie jedyne akcesoria okienne, które obecnie znajdziemy na rynku. Zwolennicy niebanalnych rozwiązań mogą zwrócić też uwagę na inne, równie ciekawe produkty. Na największą uwagę zasługują niewątpliwie rolety rzymskie, które przywodzą na myśl plisy. Doskonale chronią przed słońcem i wzorkiem innych, będąc przy tym ciekawą ozdobą danego mieszkania. Chociaż w polskich sklepach dostępne są od kilku lat, szybko zdobyły sporo miłośników.