Panele podłogowe drewniane – Baltic Wood

sprawdź panele podłogowe na www.balticwood.pl

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste i każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać również o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych kilka godzin temu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby, aż pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Wszystko już na swoim miejscu?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed ich montażem, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później mogą pojawić się trudności z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w pokoju. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]