Jak wybrać żaluzje? Drewniane będą ciekawym rozwiązaniem

Żaluzje poziome od lat są najczęstszymi przysłonami na okna. Zwykle wykonywane są z metalu, jednak ostatnio na rynku pojawia się mnóstwo tego rodzaju produktów z innych materiałów. Ogromnym zainteresowaniem szczycą się między innymi żaluzje drewniane – nabywcy doceniają zarówno ich styl, jak i funkcjonalność. Produkowane są najczęściej z abachi oraz podobnych gatunków drewna. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tych żaluzji? Jakie posiadają mocne strony? Gdzie dopasujemy żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane – czemu warto?

Większość osób wybiera żaluzje drewniane z uwagi na ich walory wizualne – świetnie prezentują się tak w klasycznych, jak i współczesnych pomieszczeniach, wszędzie tworząc ciepły nastrój. Oprócz tego okazują się też naprawdę komfortowe w eksploatacji – tak jak ich odpowiedniki z aluminium. Żaluzje drewniane świetnie chronią przed światłem, a fale ultrafioletowe nie niszczą ich, dzięki czemu długo zatrzymują swe zalety. Dostępne są w rozmaitych wersjach, zatem z łatwością znajdziemy żaluzje dostosowane do naszego pokoju.

Założenie żaluzji drewnianych

Założenie żaluzji drewnianych nie przysporzy nam najmniejszych problemów. Producenci zazwyczaj sprzedają je razem z systemem montażowym, zaś nasza praca ogranicza się wyłącznie do nawiercenia w ramie niewielkich otworów oraz zamocowania w nich nośników. Na nich spoczywa rynna żaluzji razem ze sznurkiem do zwijania. Jeżeli zaś nie umiemy poradzić sobie z tym samemu, za nieznaczną opłatą zrobi to za nas producent.