Fotel dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przeglądając foldery sklepów z wyposażeniem wnętrz coraz częściej znajdziemy w ich ofercie strony prezentujące fotele dla graczy. Szereg klientów najczęściej nie dostrzega różnic między fotelami do grania a fotelami biurowymi, ale zagorzali gamerzy są świadomi, iż poprawnie dopasowany fotel gamingowy jest niezbędny, gdyż zdecydowanie zwiększa komfort grania.

Dobre podparcie i komfort – fotele gamingowe

Przez ostatnie 30 lat gry komputerowe zyskały porywającą popularność i w mgnieniu oka przeszły z salonów gier do mieszkań graczy. Zaistniał również e-sport i coraz większy odsetek osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla przyjemności, ale wręcz przesiaduje przed komputerem kilkadziesiąt godzin w miesiącu trenując do nadchodzących turniejów. Dlatego konieczne im są specjalnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których najważniejszą funkcją jest zagwarantowanie graczom solidnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu w czasie kilkugodzinnych rozgrywek. Co zatem wziąć pod uwagę przy wyborze fotela gamingowego? Na początku sprawdź, w jakim zakresie umożliwia on dostosowanie modułów wpływających na jego ergonomię, m.in. na wysokość podłokietników, zagłówka i siedzenia, ułożenie poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym czy kąt minimalnego i maksymalnego wychylenia oparcia. Kluczowe są również tworzywa z jakich wykonane zostało takie krzesło – musi być wytrzymałe na spore obciążenia, stabilne, a na elementach stykających się bezpośrednio z ciałem gracza (np. na zagłówkach) musi być osłonięte materiałem, który nie doprowadzi do obtarcia czy zaczerwienienia skóry.

Koszt foteli dla graczy

Cena krzesła gamingowego nie jest niska – koszt zakupu najtańszych produktów z tej kategorii oscyluje no pułapie 350 zł, natomiast w przypadku modeli od renomowanych marek może znacznie przekroczyć 1000 zł. Z czego bierze się takie spektrum cen? Najtańsze modele foteli gamingowych najczęściej posiadają ograniczoną możliwość regulacji i są wyprodukowane z materiałów gorszej jakości, jednakże bez trudu spełnią wymagania osób, które spędzają przed ekranem maksymalnie kilka godzin w tygodniu. Fotele zaprojektowane dla zapalonych graczy mogą wytrzymać olbrzymie obciążenia (nawet do 150 kilogramów!), są często pokryte bardzo mocną naturalną skórą dają szerszy zakres regulacji indywidualnych elementów, jak również mają takie udogodnienia, jak zaczepy na napoje, podnóżki lub kieszonki na drobiazgi.