Drzwi drewniane – styl i uniwersalność

Mimo że na rynku dostępnych jest mnóstwo drzwi wykonanych z najróżniejszych surowców (na przykład ze stali oraz materiałów syntetycznych), to największym zainteresowaniem wytwórców oraz klientów szczycą się nadal drzwi drewniane. Oczywiście nie może to dziwić, bowiem ich wszystkie plusy sprawiają, że będą świetnym wyjściem zarówno wszędzie, gdzie liczy się wygoda, jak i we wnętrzach, gdzie istotniejsze są walory estetyczne. Odpowiednio wyprodukowane drzwi drewniane będą bowiem solidne i doskonale się prezentują, zaś ich eksploatacja nie przysporzy żadnych problemów. Jak więc produkowane są drzwi drewniane? O czym nie zapominać przy ich wyborze?

Które drewno na drzwi drewniane?

Do produkcji drzwi mogą być stosowane różne rodzaje drewna. Najczęściej rzecz jasna stosowane bywa drewno sosnowe, które jest dość solidne, zaś oprócz tego niedrogie, niezbyt ciężkie oraz nieprzysparzające problemów przy obróbce. Poza tym stosowane są zwłaszcza inne gatunki krajowe – na przykład dąb oraz buk. Wygląd drewna sosnowego nie nadaje się jednak do wszystkich wnętrz – dlatego drzwi drewniane wykańczane są obłogami z różnych gatunków, tak tych ze Starego Kontynentu, jak i egzotycznych. Decydują one jaki będzie wizerunek danego modelu i pozwalają na dostosowanie go do różnych mebli czy dekoracji.

Drzwi drewniane do stylowych wnętrz

Drzwi drewniane bywają chętnie kupowane również z uwagi na fakt, iż (w przeciwieństwie do drzwi wykonanych z tworzyw sztucznych) mogą być wykorzystywane także w tradycyjnie zaaranżowanych pomieszczeniach i w czasie renowacji budynków wpisanych do wykazu zabytków. Dla wielu klientów naprawdę istotne będzie także to, iż drzwi drewniane możemy wyprodukować w myśl wskazówek nabywcy, dopasowując je do jego upodobań oraz cech przestrzennych mieszkania – a to jest oczywiście niemożliwe dla drzwi z metalu lub z coraz bardziej lubianych materiałów syntetycznych.