Do jakich wnętrz sprawdzą się rolety okienne?

Rolety okienne, ścienne lub sufitowe wspominane są w każdym sezonie wśród trendów na nowocześnie i modnie zaaranżowane pomieszczenia. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również mnogość wzorów i kolorów. Czy to rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – dobierz je do wystroju mieszkania?

Dobrzy producenci mają w swojej ofercie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt wersji kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra można kupić w szerokim wachlarzu barw.
Dobierz kolor zbliżony do Twojego pokoju albo postaw na barwę w kolorze przeciwnym do ścian, mebli i dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która z reguły się sprawdzi, to czerń, szarość, biel oraz beże. Zwłaszcza szarość jest efektowna i elegancka, a przy tym optycznie powiększa i pięknie rozświetla pomieszczenia.

Rolety okienne – poznaj ich typowe wymiary

Wymiary standardowych rolet okiennych określane są pomiarem według proporcji szerokość x wysokość. Przedsiębiorstwa produkujące rolety oferują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu cm szerokości oraz od stu szesnastu do dwustu trzydziestu cm wysokości. Takie rolety pasują do ram okiennych o standardowych parametrach.

Rolety okienne wykonywane na wymiar

Dla osób, którym marzą się rolety, ale mają okna w nietradycyjnym rozmiarze, idealnym wyborem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeśli więc oferowane w sklepach rolety nie pasują wymiarami do Twoich ram okiennych, to alternatywnym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna lub usługa nieodpłatnego zwężania rolet.