Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Problem pułu zawieszonego w atmosferze trafił już do świadomości zwykłego obywatela Polski i rzadko bywa banalizowany. Polacy mają świadomość, że czystość powietrza, które codziennie wdychamy, ma istotny wpływ na nasze samopoczucie. Póki nie zostaną wdrożone systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia potrzebne rezydentom metropolii

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym większe jest niebezpieczeństwo pojawienia się znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój licznych chorób układu oddychania narażeni są przede wszystkim mieszkańcy dużych miejscowości oraz terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery spore ilości owych pyłów. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze zmniejszyć szkodliwe oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych cenionych producentów, jak m.in. Airdog, Wood’s czy Cado, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów, toteż nie jest to w tym momencie coś nowego na naszym rynku. Co ciekawe, poza filtrowaniem z powietrza drobinek pyłu, nieraz mają one także inne dodatkowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz zarazki

Oczyszczacze powietrza dostępne są w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez problemu kupimy urządzenie najlepsze do danej kubatury mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt duże, więc bez ograniczeń można przesunąć je pomiędzy pokojami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz drobnoustroje, które mogą powodować liczne reakcje alergiczne lub choroby, a także niebezpieczny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza w mieszkaniu rześką atmosferę, a równocześnie przynosi spokojniejszy sen. Część oczyszczaczy posiada także detektory alarmujące o obecności dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.