Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Potrzebujesz shuttersów? Odwiedź tę stronę

Projektując wystrój domu, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Przeważnie decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc firany i zasłony, które czasem łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka okiennic wewnętrznych shutters

Najważniejszą cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się i można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu mieszkańców. Producenci wytwarzają je z drewna, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt pilśniowych. Shuttersy instaluje się głównie na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzają się także na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie widuje się wciąż sporadycznie, ale gros z nas na pewno kina lub telewizji, bowiem te okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz południowych Stanach USA.

Wewnętrzne okiennice typu shutters nadają pomieszczeniom nader gustowny wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko pięknie się prezentują, ale mają też praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem powstrzymywać kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Shuttersy dobrze komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i nie ma przeważnie problemów, by zainstalować je na większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niesłychanie atrakcyjny wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Trzeba dodatkowo podkreślić, iż kąt lameli shuttersów jest regulowane bez pomocy linek, co właściciele zwierząt lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające żyłki, uznają zapewne za kolejny atut.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]