Atuty rolet ściennych wewnętrznych

Pragniesz o roletach w swoich pokojach, ale nie jest to możliwe, ponieważ nie da się ich umocować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla ludzi takich jak Ty stworzono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że montuje się je na ścianie lub suficie. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na taki typ rolety? Gdzie rolety ścienne najlepiej spełnią oczekiwania?

Rolety ścienne gładkie

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wykonany z gładkiego materiału. Ten typ rolety ma zwykle półzaciemniający poziom. Wpuszcza część promieni słonecznych do pomieszczenia, ale osłania przed przesadnym rozgrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Domeną tych rolet jest łatwy montaż na suficie lub ścianie. W porównaniu do rolet okiennych, które nie wymagają wiercenia, śrub ani specjalnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wymagają wywiercenia 2-ch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Inną, ważną różnicą pomiędzy roletami okiennymi a ściennymi, jest odstęp szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą ochronę przed nagrzewaniem i światłem gwarantuje. Rolety ścienne są bardziej oddalone od szyby niż rolety okienne, w związku z czym zaleca się montować je w pokojach, gdzie powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień noc. Tutaj poziom przenikania promieni słonecznych jest zależny od gęstości splotu tkaniny i gramatury materiału, z którego wyprodukowano roletę. Rolety dzień noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy charakter, dzięki strukturze z poprzecznych pasów, powoduje, że pasują do nowoczesnych, stylowych wnętrz. Rolety dzień noc produkuje się w wersji ściennej i okiennej. Zależnie od potrzeb oraz rodzaju okna można wybrać jedną z tych rolet. Taki rodzaj przesłony rekomendujemy szczególnie do nietypowych ram okiennych, złożonych z wielu kwater.