Atuty rolet okiennych dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To też doskonały sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, pokoju dziecka albo gabinetu, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoratywną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.