Krótki poradnik dla szukających mieszkania do wynajęcia w Krakowie

Trafionym rozwiązaniem dla poszukujących lokum jest rzecz jasna zakup lokalu, ale nie zawsze jesteśmy w stanie się na to zdecydować. Poza tym spora grupa szukających zwyczajnie nie potrzebuje posiadać swojego lokum – dla przeprowadzających się do Krakowa wyłącznie do pracy lub na studia korzystniejszym wyjściem będzie niewątpliwie wynajem. W Krakowie dostępnych jest mnóstwo mieszkań do wynajęcia – oprócz budynków jednorodzinnych i ekskluzywnych apartamentów, dostępne są również pokoje, które okażą się świetnym rozwiązaniem dla studentów z mniejszym portfelem.

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie – ile wydasz?

Ceny wynajmu nieruchomości w Krakowie są naprawdę zróżnicowane. Najtańsze są oczywiście pokoje w mieszkaniach adresowanych do uczniów – łatwo jest znaleźć anonse w granicach 300-400 zł. Mieszkania do wynajęcia w Krakowie o średniej powierzchni – do trzydziestu m – możemy znaleźć nawet za trochę ponad tysiąc złotych miesięcznie. Ceny zależą jednak od lokalizacji – bowiem w okolicach Starego Miasta wydamy nawet siedem razy więcej.

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie – jak oszczędzić?

Do wspomnianych opłat doliczyć musimy również prowizję pobieraną przez biuro nieruchomości. Jednak można tego uniknąć. W jaki sposób? Wystarczy odwiedzić stronę ominposrednika.pl i tak znaleźć ciekawe dla nas oferty. Należy nadmienić, że strona ta to także najbardziej trafione wyjście dla osób oferujących wynajem, bo w ten sposób mają szansę również skorzystać z wielu opcjonalnych usług im dedykowanych.