Zabezpiecz się przed zimą – badanie termowizyjne budynku

Miesiące od września do lutego to czas, kiedy chcemy cieszyć się komfortem termicznym w domu. Masz w planach termomodernizację budynku? A może zależy Ci na sprawdzeniu jakości wykonanych już prac? Sprawdź dlaczego warto zdecydować się na badanie kamerą termowizyjną. Po co przeprowadza się takie badanie?

Badanie termowizyjne budynku – przygotuj się na nadejście zimy

Prawidłowo przeprowadzona termomodernizacja ścian pozwala zminimalizować utratę ciepła i w dużym stopniu zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem lokalu. Remontowałeś swój budynek i chcesz przekonać się czy prace zostały wykonane w sposób profesjonalny? Ogromne straty ciepła wynikają z złej izolacji fundamentów. Doskonałą metodą ustalenia powodów strat ciepła w pomieszczeniach jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego miesiące od października do marca są optymalnym czasem na przeprowadzenie takiego badania? Analiza będzie wiarygodna tylko wówczas, gdy różnica między temperaturą na dworze, a temperaturą w środku będzie wyższa niż 15 stopni Celsjusza. Dzięki temu możemy z dużą dokładnością ustalić stopień zawilgocenia budynku i mostki termiczne.

Badanie termowizyjne budynku – ustal źródła utraty ciepła

Z jakiego powodu diagnostyka termowizyjna jest tak ważna? Niewłaściwie przeprowadzona termomodernizacja często przyczynia się do pojawienia wilgoci w pomieszczeniach. Badanie kamerą termowizyjną jest całkowicie bezpieczne dla badanego obiektu, a diagnostyka termowizyjna może być wykonywana nawet z pewnej odległości od budynku. Rezultaty widoczne są na tzw. termogramie, a miejsca utraty ciepła zaznaczone na niebiesko. Odczytywanie wyników wymaga dobrego przygotowania merytorycznego, dlatego usługami tego typu zajmują się profesjonaliści. Chcesz przekonać się czy Twoja nieruchomość jest gotowa na nadejście zimy? Zaufaj nowoczesnym metodom termowizyjnym, które zidentyfikują źródła utraty ciepła.