Wywóz śmieci – jak pozbyć się dużej ilości odpadów?

Sprzątanie strychu albo piwnicy, prace w ogrodzie, budowa czy też przebudowa domu, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszy rzut oka zupełnie niezwiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeżeli nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich przypadkach najlepiej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zapewnić transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, parkingów czy boisk.