Wideofilmowanie z powietrza – nie tylko wysokobudżetowe filmy

Kiedyś w celu uchwycenia kadrów z lotu ptaka niezbędne było użycie śmigłowca. To powodowało, iż pojawiały się one tylko w filmach z wysokim budżetem. Aktualnie jednak zrobienie takich kadrów okazuje się znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Jest tak dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań – w tym przypadku dronów. Te obsługiwane z ziemi, miniaturowe samoloty są dziś stosunkowo niedrogie, a jednocześnie umożliwiają zamocowanie najwyższej klasy kamery. Z pomocą współczesnych dronów możliwe jest filmowanie z powietrza w najwyższej jakości, zaś ceny tych projektów będą znacznie mniejsze niż niegdyś. W jakich przypadkach więc najczęściej stawiamy na filmowanie z powietrza?

Osobiste imprezy i filmowanie z powietrza

Obniżające się koszty zakupu dronów spowodowały, że wideofilmowanie z powietrza staje się coraz popularniejsze w gronie prywatnych klientów. Nikogo nie dziwią dziś zdjęcia nakręcone dronem uwieczniające rodzinne uroczystości – na przykład przyjęcia oraz śluby. Kilka ujęć wykonanych z powietrza bardzo urozmaica film i sprawia, iż ten bardziej oddaje rozmach nakręconych imprez. Stąd też nierzadko możemy spotkać pilotów dronów na takich uroczystościach.

Pozostałe przykłady użycia filmowanie z powietrza

Znacznie chętniej filmowanie z powietrza wybierają jednak przedsiębiorstwa. Nie powinno to zaskakiwać, gdyż sposób ten – w odróżnieniu od filmowania z samolotu – umożliwia duże zmniejszenie kosztów wykonania filmów. Z tego powodu wideofilmowanie z powietrza jest nierzadko wybierane przez wykonawców klipów promocyjnych (szczególnie, jeśli są to klipy popularyzujące region czy ośrodek letniskowy) oraz reportaży. Wideofilmowanie z powietrza jest także technologią często stosowaną przez producentów relacji z wydarzeń sportowych czy koncertów, a poza tym – na przykład przy monitorowaniu przebiegu większych robót budowlanych.