Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Na komfort lokatorów ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też izolują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym okresie możliwe usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (zwykle służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]