Przygotowanie mieszkania – większa szansa na sprzedaż

Tak zwany home staging, który oznacza przygotowanie mieszkania do sprzedaży to usługa dość nowatorska na naszym rynku. Tendencja do dokonywania metamorfozy wnętrza krótko przed przygotowaniem do transakcji zawitała do nas z USA. Przyjrzyjmy się zatem, czy rzeczywiście profesjonalne zagospodarowanie przestrzeni nieruchomości podnosi szanse powodzenia procesu sprzedażowego.

Skuteczna transakcja – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży zasadniczo bazuje na usunięciu niepotrzebnych bibelotów oraz doprowadzeniu do ładu pomieszczeń. Home staging obejmuje zwłaszcza drobne remonty, np. pomalowanie ścian, wygładzenie ich powierzchni, ustawienie eleganckich mebli. Tak przygotowana nieruchomość jest gotowa do sesji fotograficznej na potrzeby sprzedaży. Chodzi tu o pokazanie piękna nieruchomości, co dość często jest niewidoczne, jeśli właściciele nie posiadają zmysłu dekoratorskiego. Statystyki udowadniają, że home staging znacznie podnosi możliwość uzyskania chętnych do obejrzenia mieszkania, jak również ostatecznego zakończenia transakcji.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – wypracuj korzystniejszą kwotę

Należy zauważyć, że za stylowo prezentującą się nieruchomość mamy możliwość otrzymać zdecydowanie korzystniejszą cenę – nawet o 10%. Warto poszukać profesjonalnego home stagera, który odpowiednio urządzi mieszkanie do sprzedaży. Oprócz zmysłu estetycznego, ma on także doświadczenie w tematyce fotografii, co pozwoli na wydobycie pozytywnych cech naszego domu.