Profesjonalna opieka nad grobem

opieka nad grobami na www.pong-malopolska.pl

Oblicze miejsc spoczynku zmarłych bliskich jest wyrazem naszego szacunku. Często jednak nie znajdujemy czasu, by się nimi zająć – także, kiedy pomniki położone są w tym samym miejscu, gdzie mieszkamy. Prawdziwe problemy zaczynają się jednak, kiedy naszych bliskich pochowaliśmy w odległej miejscowości – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to jednak, że pomniki muszą pozostać zaniedbane – doskonałym wyjściem okaże się wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega opisywana usługa?

Dlaczego powinniśmy postawić na opiekę nad grobami?

Na podobną pomoc decydują się nie tylko osoby, którym brakuje wolnej chwili – wśród klientów działających w tym sektorze przedsiębiorstw łatwo spotkać również emerytów, którzy na sprzątanie grobów zmarłych krewnych po prostu nie mają zdrowia. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często proponują także pochodne usługi, czyli zakładanie ławek albo pomoc w dopełnieniu administracyjnych formalności oraz korekty napisów.

Opieka nad grobami – ile wydamy?

Stawki, jakie musimy opłacić specjalistom opiekującym się nagrobkami naszych krewnych są naprawdę różne. Zależą w szczególności od rodzaju pomocy – gdy wybieramy tylko pojedyncze czyszczenie, zapłacimy od 30 do 40 złotych. Gdy jednak chcemy, by firma czyściła nagrobek co trzydzieści dni, powinniśmy pogodzić się z wydatkiem rzędu 400 złotych co dwanaście miesięcy. Nie zapominajmy, iż stawki uzależnione są również od rozmiarów grobów, a najdroższe okazuje się utrzymanie familijnych grobowców.

Nasza siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]