Nowe mieszkanie? Zaaranżuj je z projektantem wnętrz

Urządzenie domu samodzielnie potrafi okazać się wielką frajdą, jednak łatwo wtedy o pomyłki. Dobrze umeblowane wnętrze jest bowiem nie tylko ładne, lecz również, a może w szczególności, praktyczne. Do dobrego urządzenia domu wymagane są odpowiednie kwalifikacje – z tego powodu warto zlecić to doświadczonemu architektowi wnętrz. Przez to zyskamy pewność, iż nasze pomieszczenie będzie odpowiednio zaaranżowane, a my będziemy żyli w nim bez problemów. Na czym wiec polega praca architekta wnętrz? Co powinno znaleźć się w przygotowanym przez niego dokumencie? I wreszcie – jak wybrać projektanta, którego wskazówki nas zadowolą?

Pomoc projektanta wnętrz

Projektant wnętrz przygotuje dla nas projekt określający pomieszczenia domu. Znajdą się w nim informacje o położeniu wszystkich mebli i pozostałych części wyposażenia. Bardzo istotne jest też, to iż architekt wnętrz pomoże nam skompletować szafy, a jeśli nie ma właściwych w sklepach – stworzy je oraz zleci ich wykonanie doświadczonemu stolarzowi. W dokumencie opracowanym przez projektanta wnętrz powinny być zawarte także informacje o instalacjach grzewczych, energetycznych oraz lampach – to ostatnie naprawdę wpływa wszak na nastrój mieszkańców wnętrza.

Wybieramy architekta wnętrz

Niekiedy dobrego projektanta wnętrz polecą nam bliscy lub deweloper. Często jednak musimy wyszukać go samemu. Szczęśliwie nie jest to problematyczne – należy jedynie bowiem skorzystać z internetu. Z wykorzystaniem specjalnych aplikacji bez trudu trafimy na ciekawe anonse. Jak wśród nich wybrać najlepsze? Źródłem informacji o umiejętnościach oraz stylu projektanta wnętrz będzie jego portfolio – przed podpisaniem umowy z konkretnym specjalistą bezwzględnie je sprawdźmy. Powinniśmy też dowiedzieć się, co o wybranym projektancie myślą dotychczasowi klienci – to pozwoli na ustrzeżenie się niemiłych pomyłek.