Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Drukarka 3D usługi. Dowiedz się więcej na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany w technologii PolyJet, SLS,SLA, FDM, oraz DMLS, może zamówić tę usługę zakładając, że nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technika – zwana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich elementów, detali, gładkiej powierzchni oraz wyrazistych krawędzi.

Druk 3D metodą FDM – barwne filamenty

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, jak również możliwość zastosowania materiałów w szerokiej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany najczęściej za pomocą drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają firmy potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość kształtu.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]