Bezzałogowe statki powietrzne – filmowanie i fotografia

Bezzałogowe statki powietrzne są nad Wisłą coraz bardziej popularne. Nieustannie powstają nowe przedsiębiorstwa, które wykonują różne usługi polegające na wideofilmowaniu z lotu ptaka. Sprawdźmy jakie możliwości oferują drony.

Filmowanie i fotografia – weryfikacja rowów melioracyjnych

Zakres wykorzystania dronów jest bardzo szeroki – dotyczy sektorów jak np. inwestycje, leśnictwo, tworzenie ortofotomap oraz górnictwo. Z reguły z wysokości nagrywa się filmy reklamowe obiektów (na przykład pensjonaty), rejestruje sesje ślubne czy imprezy masowe. Rozpowszechnione jest również używanie dronów przez agencje nieruchomości, do promocji regionów, do celów ubezpieczeniowych oraz przy inspekcjach transportów kolejowych. Innowacyjne drony służą również poprawie bezpieczeństwa – używane są do monitorowania demonstracji, do patrolowania wody – od Gdańska aż po Kraków. Za pomocą tych urządzeń zyskujemy możliwość przygotowania dokładnych map i monitorowania upraw. Nowoczesne modele kręcą materiał w rozdzielczości 4K oraz wykonują zdjęcia np. w formacie JPG. Najlepsze urządzenia to między innymi DJI Inspire.

Filmowanie i fotografia – tworzenie ortofotoplanów

Od jakiegoś czasu żeby latać w celach komercyjnych potrzebne jest stosowne podstawowe uprawnienie UAVO Bvlos. Wszystkie firmy zarabiające na wideofilmowaniu z bezzałogowych statków powietrznych muszą posiadać uprawnienia. Aby móc latać nad terenem zabudowanym potrzebna jest również zgoda Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz ubezpieczenie. Jeśli w takim razie chcemy skorzystać z usług firmy zajmującej się wideofilmowaniem z lotu ptaka – sprawdźmy czy gwarantuje stosowne dokumenty. Bezzałogowe statki powietrzne dokumentują wzniosłe wydarzenia z życia, a efekt ich pracy – film czy fotografie – jest wspaniałą pamiątką. Mogą również wypromować biznes – mogą wznieść się na dużą wysokość, a więc opłaca się korzystać z tego specjalistycznego rozwiązania.