Badania wysokościowe. Kto będzie miał problemy?

Zamów badania wysokościowe Bielsko na www.badaniabielsko.pl

Większość czytelników pracę na wysokości utożsamia zwłaszcza z czyszczeniem okien w wieżowcach lub serwisowaniem kominów. Według uchwalonych w Polsce przepisów są to zaś wszystkie zadania wykonywane na wysokości przekraczającej jeden metr. W przypadku, kiedy prace prowadzone są minimum 3 metry nad poziomem gruntu, niezbędne jest zaś zaliczenie specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym jednak się one opierają? W jakich placówkach są przeprowadzane? Jakie schorzenia powodują, że nie zaliczymy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – gdzie się wybrać?

Badania wysokościowe możemy wykonać odwiedzając placówkę medycyny pracy, gdzie otrzymamy dokumenty kierujące na badania specjalistyczne. Po ich przejściu – jeśli rzecz jasna efekty będą pozytywne – zyskamy orzeczenie pozwalające na pracę na wysokościach. Bywa jednak, że na przeprowadzenie badań lekarskich nie ma wiele czasu – wówczas słusznie postąpimy wybierając się sami do laryngologa, okulisty oraz neurologa w celu wykonania badań, zaś potem składając je w przychodni medycyny pracy, jednak najrozsądniej umówić się na badania w specjalistycznej poradni.

Badania wysokościowe – co będzie zbadane?

Badania wysokościowe powinny zdiagnozować choroby, które powodują, że praca na wysokościach staje się ryzykowna. Do najważniejszych tego typu schorzeń należą w szczególności padaczka oraz zaburzenia równowagi, wady oczu (a konkretnie – konieczność noszenia okularów (chociaż można to ominąć stosując soczewki kontaktowe), a także niedowidzenie. Specjalista powinien też odmówić podpisania zaświadczenia, jeżeli mamy nieuregulowaną hiperglikemię oraz zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy powtarzać co 36 miesięcy, zaś osoby które ukończyły 50 lat – co roku.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]