Audioprzewodniki – pełna przyjemność ze zwiedzania

Wizyta w muzeum może zyskać zupełnie nowy wymiar, jeśli skorzystamy z audio zwiedzania. Warto więc zapoznać się z informacją, czym są audiowycieczki, i przekonać się, co zagwarantuje zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Audio guide – dlaczego warto odwiedzić z nim muzeum?

Audioprzewodnik dla muzeów to łatwe w użyciu przenośne urządzenie do zwiedzania, dzięki któremu osoba oglądająca eksponaty otrzymuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audiowycieczek cechują się wysoką funkcjonalnością oraz prostym mechanizmem obsługi. Z pewnością dla większości osób odwiedzających muzea doświadczanie wystawy we własnym tempie i równoczesne słuchanie narracji o oglądanych zbiorach, będzie ciekawsze niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zwiększyć wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb danego muzeum, a także samego odbiorcy. Nieważne zatem, czy do muzeum trafia duża grupa licealistów, rodzina z dziećmi bądź wycieczka seniorów – odpowiednie dobranie treści audioprzewodnika do wieku i profilu zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w przybytku kultury niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

W sprzedaży pojawiły się różne audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może okazać się dla niektórych dyrektorów muzeów problematyczny. Niewątpliwie powinno się zwrócić uwagę na to, czy firma, która oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość stworzenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest także dostępność treści w innych językach. Przykładowo, polskiej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w wielu językach.