Zamykanie naczyń krwionośnych metodą IPL

Pajączki, rumienie oraz pozostałe schorzenia naczyniowe to zmora wielu osób. Zwykle skarżą się na nie kobiety, ale na ich usunięcie coraz chętniej decydują się także panowie. Do niedawna nie istniały metody, które umożliwiały nieinwazyjne i szybkie zlikwidowanie takich zmian, jednak sytuacja bardzo się zmieniła. Jedną z takich technik jest IPL. Czemu warto zdecydować się na zamykanie naczyń krwionośnych tą techniką? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać przed zabiegiem w gabinecie kosmetycznym?

Działanie zamykania naczyń krwionośnych metodą IPL

Technika IPL wykorzystuje światło, za pomocą którego rozgrzewana jest hemoglobina. Podniesienie się jej ciepłoty owocuje natomiast zniszczeniem ściany naczynka, które obumiera i po pewnym czasie jest naturalnie wydalone z ciała. By metoda dała spodziewane efekty, zamykanie naczyń krwionośnych należy przeprowadzić kilkakrotnie. Bez znaczenia jest to, jak długie będą przerwy między kolejnymi zabiegami – zwiększy się jedynie czas kuracji.

Przeciwwskazania dla zamykania naczyń krwionośnych

Nie wszyscy powinni pozwolić sobie na zamykanie naczyń krwionośnych metodą IPL. Są wśród nich niektórzy diabetycy, chorzy z nowotworami skóry oraz panie ciężarne. Zabieg nie jest również polecany pacjentom opalonym, regularnie zażywającym aspirynę lub ibuprofen i zmagającym się ze schorzeniami krwi. Musimy uważać także, kiedy decydujemy się na ten zabieg zimą – należy wystrzegać się wówczas dużych zmian temperatur.