Zabiegi na włosy w gabinecie trychologicznym

Kiedy zauważamy nagłe objawy przerzedzania się włosów, zazwyczaj udajemy się do gabinetu trychologicznego. Osłabienie włosów to problem, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko starszych panów, ale także niejednokrotnie płci pięknej.

Diagnoza przyczyn chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog jest w stanie, dysponując działaniem specjalistycznych sprzętów medycznych, posiadających niewielkie kamerki, zbadać formę skóry głowy, cebulek, kondycję włosów. Trycholog musi najpierw skrupulatnie zdiagnozować, co jest czynnikiem sprawczym wypadania owłosienia na głowie, aby dobrze wyselekcjonować technikę kuracji. Niestety ciężko przezwyciężyć czynniki dziedziczne, które są najbardziej spotykanym bodźcem powodującym przerzedzenie włosów. Pozostałe istotne przyczyny to stres, niepoprawna dbałość o stan fryzury, zmęczenie włosów częstymi koloryzacjami. Szkodzi nam też stosowanie balsamów z silnie działającymi detergentami.

Jakie zabiegi wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się receptą na nasze kłopoty z włosami. Pracujący tam specjaliści mogą zaoferować osobom cierpiącym na wypadanie włosów skuteczne zabiegi na poprawienie stanu owłosienia. Są to terapie jak najbardziej nieagresywne, które zapewniają doskonałe skutki. Mezoterapia igłowa jest najbardziej popularna i jednocześnie bardzo skuteczna. Kuracja gwarantuje widoczne efekty, nie tylko gdy mamy do czynienia z genetycznym osłabieniem włosów, ale też tym zdeterminowanym niewłaściwą pielęgnacją. Sprowadza się do wstrzyknięcia do mieszków włosowych pełnowartościowych substancji i mikroelementów, które stymulują cebulki do wzmożonej produkcji nowych włosów. Należy skorzystać z serii tego typu zabiegów, ponieważ jedynie systematyczne zapewnianie skórze ważnych składników gwarantuje doskonałe efekty. Włosy zauważalnie się regenerują, są bujne i zadbane już po kilku kuracjach. Jeśli więc chcemy cieszyć się zdrową czupryną – trycholog na pewno pomoże nam wypracować wspaniałe efekty.