Zabieg depilacji laserowej

Pozbycie się niechcianych włosów potrafi okazać się naprawdę niełatwym zadaniem. Zwykłe sposoby dają co prawda zauważalne rezultaty, ale włosy pojawiają się ponownie już po niespełna tygodniu. Problem bywa naprawdę istotny podczas upałów, gdy wskutek zakładania krótkich ubrań łatwo zauważyć wszystkie mankamenty. Jak go rozwiązać? Najrozsądniej zrobimy wybierając depilację laserową. Dlaczego warto postawić na wspomnianą technikę?

Jak działa depilacja laserowa

Skuteczność depilacji laserowej opiera się na działaniu, które wiązka światła wywiera na cebulki włosów. Reaguje ze znajdującą się w nich melaniną, przez co włosy są skutecznie uszkadzane. Depilacja laserowa powinna być przeprowadzona przez specjalistę, gdyż jej efektywność zależy od dobrego ustalenia siły lasera.

Zalety depilacji laserowej

Efekty depilacji laserowej zauważalne są bardzo długo – po pierwszych zabiegach do 8 tygodni, lecz po każdym następnym zabiegu ten okres staje się dłuższy. Po ustalonej z kosmetologiem serii sesji, powinnyśmy powtarzać je jedynie raz na dwanaście miesięcy. Depilacja laserowa jest stuprocentowo bezpieczna dla zdrowia, a przy tym usuwa nawet grube włoski ze wszystkich części ciała.