Zabieg depilacji laserowej – SILKTOUCH

Depilacja laserowa to świetne wyjście dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą pozwolić sobie na tradycyjne metody. Depilacja wiązką lasera zmniejsza wszak niebezpieczeństwo pojawienia się wszelkiego typu zaczerwienień, okazuje się też efektywnym narzędziem do walki z problematycznymi włosami. Należy zauważyć, że poza usuwaniem włosów, leczy także skórę. Jak więc przyszykować się do tego zabiegu? O czym powinniśmy pamiętać?

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

By depilacja laserowa przyniosła wymagane skutki, mniej więcej 4 tygodnie przed depilacją nie wolno korzystać z depilatora. Specjaliści odradzają również korzystanie z wosku czy usuwanie włosów pęsetą – podczas depilacji w skórze powinny znajdować się cebulki. Przed samym zabiegiem należy natomiast starannie ogolić się tradycyjną żyletką.

Kiedy nie stosować depilacji laserowej?

Ze względu, iż depilacja laserowa potrafi powodować zaczerwienienia skóry, najlepiej będzie, kiedy przez miesiąc przed depilacją powstrzymamy się do opalania – w szczególności na solarium. Depilacja laserowa nie jest też zalecana kobietom w ciąży i zażywającym leki przeciwbakteryjne lub antydepresanty.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na tym, iż laser działa destrukcyjnie na zalegającą się skórze melaninę, uszkadzając w ten sposób strukturę konkretnego włosa. Osoby, które przeszły opisywany zabieg nie powinny zapominać, by nie wystawiać wydepilowanych miejsc na działanie promieni ultrafioletowych minimum przez 30 dni.