Makijaż permanentny – co to jest i na co uważać

Makijaż permanentny to mało inwazyjny zabieg , który polega na wstrzyknięciu pod skórę barwników roślinnych. W zasadzie jest to technika zbliżona do tatuażu. Różni się od niego jedynie używanymi pigmentami oraz głębokością ich podania.

Makijaż permanentny – jak wygląda zabieg

Najpopularniejszy jest makijaż permanentny oczu, ust i brwi. Jest to zabieg, którego rezultaty pozostają przez dłuższy czas i znacząco wpływają na to, jak wygląda nasza twarz. Z tego powodu makijaż permanentny polega zazwyczaj wyłącznie na delikatnej korekcie naszego wyglądu. W przypadku makijażu oczu, kobiety robią sobie obrysy na dolnych lub górnych powiekach. Zabieg na brwiach polega na podkreśleniu kształtu i zagęszczeniu brwi. W zabiegu na ustach pogrubia się ich kontur i lekko się je powiększa, chociaż niektóre panie decydują się także na wypełnienie całych ust barwnikiem.

Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny…

Z powodu długotrwałych efektów makijażu permanentnego oraz jego dużych kosztów, należy porządnie się zastanowić przed podjęciem decyzji. Przede wszystkim powinniśmy upewnić się, czy nie należymy do grupy osób, u których zabieg ten jest przeciwwskazany. Są to przede wszystkim diabetycy, kobiety ciężarne i osoby przechodzące infekcje. Oprócz tego na makijażu permanentnym lepiej nie oszczędzać. Zdecydujmy się na kosmetyczkę doświadczoną, fachową i dbającą o higienę pracy. Nie zapominajmy o tym, że mimo wszystko jest to zabieg, który jak każdy zabieg może wpłynąć na nasze zdrowie.

Nasza siedziba:
Katleja Day Spa
ul. Grzegórzecka 73A/LU7
31-559 Kraków

Mob.: 606 876 166
E-mail: [email protected]