Depilacja laserowa Silk Touch Lublin

Niepodważalnym hitem w ostatnich latach w dziedzinie kosmetologii jest z pewnością depilacja laserowa. Spektakularne efekty, jakie można uzyskać, a także gwarancja całkowitego bezpieczeństwa są skuteczną reklamą, która przyciąga do salonów piękności zarówno kobiety, jak i mężczyzn chcących pozbyć się niechcianego owłosienia z pleców czy klatki piersiowej. Po zastosowaniu depilacji laserowej uzyskujemy efekt gładkiego ciała na długi czas.

Od czego zależy efektywność depilacji laserowej?

Najlepsze rezultaty można uzyskać już po wykonaniu kilku zabiegów. Najczęściej ich liczba waha się między 3 a 5. Ilość sesji zależy od tzw. cyklu wzrostu włosów u danej osoby, a także ich gęstości. Już po pierwszej sesji nie odrasta aż 30% owłosienia w depilowanej okolicy. Siła tego rodzaju zabiegu tkwi również w tym, że nie powoduje uszkodzeń skóry. Laser atakuje warstwę powierzchniową skóry, nie wpływając na głębsze warstwy tkanki.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

W kilku sytuacjach korzystanie z depilacji laserowej jest zabronione. Dotyczy to kobiet w ciąży oraz osób, które stosują leki światłouczulające. Odradza się wykonywania zabiegu osobom chorym na bielactwo czy łuszczycę. Aby uchronić się przed podrażnieniami na depilowane miejsca zabronione jest nakładanie kosmetyków z kwasami owocowymi i retinolem.