W jakich sytuacjach stosuje się impregnat hydrofobowy?

Bardzo często zależy nam na ochronie określonych przedmiotów przed zabrudzeniem czy wodą. Świetnie sprawdzają się w tym różnego rodzaju impregnaty hydrofobowe.

Impregnat hydrofobowy – nowatorska metoda walki z wilgocią

Rozwój nowych technologii przyczynił się do tego, że odkryto nowe sposoby zabezpieczania przeróżnych tworzyw przed oddziaływaniem wody, w wyniku czego na rynku zagościły impregnaty hydrofobowe. Sposoby ich użycia są naprawdę szerokie, a ilość materiałów, które można nimi chronić, jest bardzo duża. Znajdują się wśród nich drewno, przeróżne tkaniny oraz przedmioty wyprodukowane ze szkła bądź z metalu. Zabezpieczając rozmaite przedmioty przed wpływem wilgoci zdecydowanie wydłużamy ich trwałość. Jest to niezwykle ważne w przypadku metalowych przedmiotów, które na skutek działania wilgoci bardzo szybko pokrywają się rdzą. Natomiast pokryte impregnatem hydrofobowym powierzchnie szklane zyskują wyjątkową właściwość, jaką jest możliwość ich samooczyszczania się.

Dlaczego warto postawić na impregnat hydrofobowy?

Impregnaty hydrofobowe znajdują nadzwyczaj rozległe zastosowanie. Z chęcią sięgają po nie producenci odzieży oraz obuwia sportowego. Już podczas produkcji obuwie i odzież chroni się przed wilgocią właśnie tego typu impregnatami. Chętnie sięgają po nie osoby uprawiające aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Impregnaty hydrofobowe posiadają jeszcze jedną znaczącą właściwość – zabezpieczają nie tylko przed wodą, ale także przed tłustymi zabrudzeniami. Substancje te ochraniają rozmaite materiały przed plamami z kawy, czerwonego wina czy soku, przy czym nie wpływają na właściwości, którymi wyróżnia się pokryty nimi przedmiot. Jednocześnie nie wpływają na ludzki organizm, gdyż są w 100% bezpieczne. Powleczona nimi powierzchnia nie traci właściwości oddychających, co ma naprawdę istotne znaczenie w przypadku zastosowania impregnatu hydrofobowego do zabezpieczania ubrań.